Wyposażenie pawilonu

Wyposażenie pawilonu stanowią klatki z siatki punktowo zgrzewanej ustawione w bloki po 4-6 sztuk. W celu zwiększenia trwałości siatki w wielu krajach powleka się ją warstwą sztucznego tworzywa (polietylenu, PCV). Klatki powinny stać w odległości 5-6 cm od siebie, aby zwierzęta nie gryzły się przez siatkę. Między nie wkłada się paski siatki odpowiedniej szerokości i przypina do boków klatek, aby bezpieczna odległość między nimi była stale zachowana.

Bloki klatek najlepiej ustawić na wspólnym siatkowym dnie. Dzięki temu ułatwia się wymianę najszybciej zużywającego się elementu, jakim jest dno klatki. Wspólne dno łatwo jest odczepić i wymienić na nową siatkę. Poza tym usztywnia ono i wzmacnia całą konstrukcję bloku. Frontową i górną ścianę bloku klatek także tworzy wspólna siatka, która dodatkowo wzmacnia całość. Z tyłu klatek znajdują się drzwiczki i umocowane domki. Drzwiczki siatkowe, szerokością odpowiadają szerokości wybiegu, są przymocowane zawiasowo do frontowej ściany domku. Najczęściej zamknięcia drzwiczek są wykonane z drutu. Powierzchnia tylnych ścian klatek poniżej drzwiczek jest zasłonięta przez deskę, łączącą wszystkie klatki, zaopatrzoną w otwory o średnicy 11-12 cm. Stanowi ona jeszcze jeden element usztywniający i wzmacniający całość konstrukcji.

Domki mogą być przenośne zawieszane lub również zblokowane i na stałe przymocowane do zestawu klatek. Z uwagi na mniejszą agresywność i zwinność tchórzy, dzięki czemu łatwiej jest je chwytać niż norki, lepsze są domki przymocowane na stałe do bloku klatek. Biorąc zaś pod uwagę większą ich plenność, należy zalecać domki szersze, o większej powierzchni niż dla norek. Blok 6 klatek dla norek powinien mieć taką samą szerokość jak blok 5 klatek dla tchórzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *