Samica U-120

Przykład 1. Samica U-120 (27 pkt). nie jest spokrewniona z samcami: A-107 i A-109, które są pełnym rodzeństwem. Oba przewyższają swą wartością samicę U-120, zwłaszcza samiec A-107, który ma podszycie o pożądanej (wzorcowej) barwie i bardzo dobrej gęstości. W czasie licencji został wyceniony na 30 punktów. Samiec A-109 (28 pkt.) mieści się w zbliżonym typie barwnym.

Przykład 2. Samica A-106 nie może być kryta samcami A-107 i A-109, gdyż jest ich siostrą. Może być natomiast kryta samcem Z-21, wyżej od niej ocenionym i niespokrewnionym z nią. Można też ją pokryć samcem W-61 (ojcem samca Z-21), o zbliżonych cechach.

Przenoszenie wybranego samca do klatki samicy jest niewskazane, gdyż w nie swojej klatce przeważnie wykazuje on mniejszą aktywność. Po wpuszczeniu samicy w rui do klatki samca, szybko dochodzi do kopulacji, którą poprzedza gonitwa po klatce. Kopulacja u tchórzy hodowlanych przebiega podobnie jak u norek. Samica ma ogon odsunięty w bok i zwierzęta przewracają się na ogół na bok. Pod koniec krycia można

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *