Należy także pamiętać o prowadzeniu dokumentacji hodowlanej

Należy także pamiętać o prowadzeniu dokumentacji hodowlanej. Jesień (23 wrześmia – 21 griadmla). Po okresie pogodnej, słonecznej jesieni następują dni pochmurne deszczowe i mgliste, niekiedy w listopadzie zdarzają się spadki temperatury poniżej zera. Skraca się również dzień świetlny. U tchórzy hodowlanych, podobnie jak u innych mięsożernych, okres jesieni jest przerwą w rozpłodzie jest to tzw. okres spokoju, poprzedzający okres przygotowawczy do rozpłodu. Do czasu oceny licencyjnej, przeprowadzanej późną jesienią, zwierzęta muszą uzyskać kondycję hodowlaną.

We wrześniu zaczyna się wykształcać u tchórzy zimowa okrywa włosowa, toteż należy już wcześniej poczynić starania, aby osiągnąć futra najwyższej jakości. W tym celu chroni się zwierzęta przed nadmiernym nasłonecznieniem zacieniając klatki (jest to konieczne zwłaszcza przy utrzymaniu zwierząt w klatkach wolno stojących). Do połowy lub do końca października (zależy to od terminu wykotów) karmę podaje się tchórzom dwa razy dziennie, później przechodzi się na karmienie jednorazowe. W okresie kształtowania się okrywy włosowej pożądany jest w dawce duży udział pasz białkowych, zawierających aminokwasy siarkowe, oraz dodatek siemienia lnianego.

W okresie zimowym praca na fermie jest utrudniona. W tym czasie zazwyczaj występuje niska temperatura (szczególnie w nocy), często także

W styczniu obfite opady śniegu, wiatry, zadymki. Jednocześnie stopniowo wydłuża się dzień świetlny. W drugiej połowie grudnia dojrzewa okrywa włosowa tchórzy hodowlanych urodzonych wiosną.

Jedna odpowiedź na „Należy także pamiętać o prowadzeniu dokumentacji hodowlanej

  • baqu pisze:

    JA na swojej farmie wszystko prowadze w programie napisanym dla wlasnych potrzeb, jak ktos jest nim zainteresowany to prosze o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *